O hoteli

Horský hotel Sliezsky Dom**** je najvyššie položený hotel s komplexnou vybavenosťou na Slovensku v nadmorskej výške 1670 m n. m. Sídli priamo pod Gerlachom, najvyšším štítom Slovenska. Má jedinečnú polohu a ponúka komplexné služby, ktoré uspokoja aj najnáročnejších klientov.

Započúvajte sa do ticha hôr, vychutnajte si krásne pohľady na tatranskú prírodu a ,,dobite si baterky“ v najvyššie položenom horskom hoteli na Slovensku.

Poloha
Horský hotel Sliezsky dom je vďaka svojej polohe obľúbeným východiskovým miestom na nenáročné túry a prechádzky, rovnako aj na výstup na najvyšší vrchol Slovenska, Gerlachovský štít. Prístup je z Tatranskej Polianky, ktorá sa nachádza na magistrále medzi obcami Vyšné Hágy a Smokovce.

Z Tatranskej Polianky vás vyvezie auto alebo snežný skúter. Pri priaznivých podmienkach je možnosť parkovať priamo pred Sliezskym domom.

Hotel je dostupný celoročne.

Ubytovanie
Vyberte si komfortné ubytovanie v rôznych typoch izieb, kde si oddýchnete s celou rodinou. Dokážeme pohodlne ubytovať až 125 hostí. Vítaní sú u nás aj domáci miláčikovia.

Check in: od 14:00 h
Check out: do 10:00 h

Najnižšiu cenu ubytovania garantujeme pri rezervácii cez našu webstránku.

Gastronómia
Základom vynikajúcej hotelovej kuchyne sú klasické tradičné jedlá pripravované netradičným spôsobom. Celoročne je hosťom k dispozícii hotelová reštaurácia, počas letnej sezóny otvárame v tesnej blízkosti hotela aj samoobslužnú reštauráciu Sliezsky domček a karavan.

Otváracie hodiny
Hotelová reštaurácia: 07:00 – 22:00 h
Sliezsky domček: 08:00 – 20:00 h

Wellness
Najvyššie položené wellness centrum na Slovensku poskytuje príležitosť na dokonalý odpočinok po celodennej túre či náročnom dni. Odpočinková zóna vás nadchne neopakovateľným výhľadom na Velické pleso.

Služby
Pre rodiny s deťmi je k dispozícii detská postieľka, detská stolička, prebaľovací pult, detský nosič na túru, mini detský kútik.

Na firemné akcie sú k dispozícii dve školiace miestnosti s komplexnou technikou. V spolupráci s horskými vodcami vám zabezpečíme originálny a hlavne nezabudnuteľný tatranský teambuilding.

V zime vám zapožičiame snežnice a sánky. Ak bude počas návštevy nášho hotela nepriaznivé počasie, máte k dispozícii stolný futbal, hernú konzolu a rôzne spoločenské hry v lobby bare.

Samozrejmosťou v našom hoteli je aj každodenné upratovanie.

Otváracie hodiny hotela: Nonstop (0:00 – 24:00 h)

 

Rekonštrukcia horského hotela Sliezsky Dom bola realizovaná v období od júla 2009 do januára 2011. Na jej spolufinancovanie boli použité prostriedky z Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast.
Prijímateľ: Elevation s.r.o., Zochova 3, 811 03 Bratislava
Výška poskytnutého príspevku: 5 228 531,27 eur
Riadiaci orgán: Ministerstvo hospodárstva SR
Operačný program: Konkurencieschopnosť a hospodársky rast

Príbeh horského hotela

Prvá kamenná stavba

História Sliezskeho domu sa začala písať v roku 1871, kedy bola na jeho mieste postavená prvá kamenná budova. Tú však už o tri roky neskôr zmietla snehová lavína. Neskôr ju nahradila prízemná novostavba s celkovo ôsmimi izbami, z toho štyrmi hosťovskými. Súčasťou objektu boli dva sklady, kuchyňa a maštaľ pre dve kravy, ktoré zásobovali prevádzku čerstvým mliekom. Budovu slávnostne otvorili 2. júna 1895.

Vznik horskej chaty

V rokoch 1907 a 1908 bola pôvodná chata rozšírená o priestrannú prístavbu, čím Sliezsky dom zvýšil svoju kapacitu na 40 lôžok. Jeho prevádzka bola počas roka od 15. júna do 15. septembra.

Sliezsky dom bol dejiskom priekopníckych lyžiarskych školení a počas prvej svetovej vojny slúžil ako výcvikové stredisko horských vojenských oddielov. Velická dolina rokmi postupne získavala na popularite a Sliezsky dom sa stal ideálnym východiskovým bodom na výstup na Gerlachovský štít. Aj vďaka tomu sa dočkal ďalšej prestavby, ktorá trvala až do roku 1959. Vynovená chata poskytovala ubytovanie v jednoduchých nocľahárňach pre 12 osôb a na komfortnejšie ubytovanie v 3- až 4-lôžkových izbách so skriňami pre dovedna 103 ľudí. Pohodlie ubytovaných hostí sa výrazne zvýšilo zavedením studenej aj teplej vody, elektriny a ústredného kúrenia. Vynovená chata však turistom neslúžila dlho. V roku 1962 ju zasiahol požiar a v priebehu jedinej noci úplne vyhorela.

Horský hotel Sliezsky dom

V roku 1965 začala výstavba ,,Paláca pod Gerlachom“. Nový hotel uviedli do prevádzky o tri roky neskôr. V čase otvorenia mal nový Sliezsky dom kapacitu 130 lôžok, neskôr sa zvýšila až na 148 lôžok. Začiatkom 90-tych rokov bol hotel sprivatizovaný, nový majiteľ však nemal dostatok finančných prostriedkov na jeho prevádzku, a tak hotelové dvere zostávali pred hosťami často zatvorené.

Návšteva Jána Pavla II.

Sliezsky dom poskytol prístrešie nespočetnému množstvu turistov, horolezcov a lyžiarov, medzi ktorými nechýbali významné osobnosti. V roku 1995 ho navštívil pápež Ján Pavol II., ktorý počas svojej návštevy vysvätil drevený kríž. Ten je na jeho počesť osadený nad Sliezskym domom dodnes.

Súčasný horský hotel Sliezsky dom

Sliezsky dom prešiel v rokoch 2009 až 2011 kompletnou rekonštrukciou a na jeho mieste dnes stojí najvyššie položený horský hotel s komplexnou ponukou služieb pre individuálnych aj firemných klientov. Vďaka citlivému architektonickému prístupu si exteriér aj interiér hotela zachovali tradičný tatranský štýl, ktorého atmosféru ešte zvýrazňuje použitie kvalitných prírodných materiálov a fotografií Vysokých Tatier od Ladislava Janigu.

Hotel má k dispozícii 44 izieb. Hotel ponúka aj bezbariérovú štandardnú izbu.

Vysoký štandard ubytovacích služieb dopĺňa jedinečná  gastronómia v hotelovej a la carte reštaurácii a wellness centrum s neopakovateľným výhľadom na Velické pleso. Hotel sa snaží vyjsť v ústrety aj menej náročným turistom, pre ktorých poskytuje ubytovanie v turistickej ubytovni s kapacitou 12 lôžok.

Horský hotel Sliezsky dom je vďaka svojej výnimočnej polohe a komplexnosti služieb vhodný pre každého, kto hľadá oddych a súkromie mimo tradičných turistických centier. Výborné podmienky poskytuje aj na organizáciu rodinných osláv, svadieb a firemných eventov. V letnom období je pre hostí k dispozícii aj samoobslužná reštaurácia a vonkajšia terasa s výhľadom na Velickú dolinu.

Podpora slovenských športovcov

„Sme hrdí, že môžeme podporovať slovenských športovcov na ceste za úspechmi!“

Alena Procházková – víťazka v celkovom hodnotení Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach a dvojnásobná držiteľka FIS Krištáľového Glóbusu. Rezort Salamanda a Sliezsky dom vytvorili Alene Procházkovej podmienky na trénovanie, vďaka ktorým dosahuje úspechy! Gratulujeme!

Fotogaléria

Partia na Sliezskom dome si osvojuje grify filmového REMESLA

Dychberúce výhľady a unikátna poloha nášho Sliezskeho domu prilákala filmovú produkciu až z ďalekého indického Bollywoodu! Čo je však zaujímavejšie, naši chalani sa stali súčasťou filmového štábu a… Viac si prečítajte v rozhovore.

Sme "EKO-friendly"

Prečítajte si článok s hotelovým manažérom Petrom Andrášom, ktorý je Tatranec ako sa patrí! (odkaz na web) Dozviete sa zaujímavé informácie z prostredia horského hotela ale aj o ekologických opatreniach v Sliezskom dome.

Už v roku 1871 sa začala písať história Sliezskeho domu. Dnešný vzhľad dostal v roku 2011, keď sa slávnostne po kompletnej rekonštrukcii otvoril verejnosti najvyššie položený horský hotel na Slovensku s komplexným vybavením. Horský hotel Sliezsky dom si počas svojej existencie prešiel viacerými podobami. Okrem iných významných hostí ho navštívil aj pápež Ján Pavol II.

Virtuálna prehliadka

Kniha návštev

Naša kniha návštev je k dispozícií na recepcii hotela, čo je od vás dosť ďaleko, a tak sme vám pár reakcií našich spokojných hostí naskenovali. Vždy na konci mesiaca uverejníme na Facebooku súhrn recenzií, ktoré nám v hoteli pribudli.

Parkovanie

Záchytné parkovisko Tatranská Polianka

Ubytovaní hostia môžu parkovať na záchytnom parkovisku v Tatranskej Polianke. Parkovisko je nestrážené.  Parkovanie je spoplatnené podľa aktuálnej sadzby správcu parkoviska. K hotelu vás vyvezieme autami alebo snežným skútrom. Podľa platných nariadení štátnych orgánov môžeme transportovať len ubytovaných hostí a to celoročne.

Parkovanie priamo pred hotelom

Pri  priaznivých podmienkach našim hosťom ponúkame možnosť využiť parkovacie miesta priamo pred hotelom. Horský hotel Sliezsky dom sa nachádza v najvyššom stupni ochranného pásma TANAP. Preto je kapacita parkovacích miest pred hotelom obmedzená, parkovanie musí vopred potvrdiť recepcia hotela. Cena parkovného je 25 eur / auto / noc. Povolenie platí na jeden výjazd a jeden zjazd. Hostia, ktorí majú potvrdené parkovacie miesto, musia pred vjazdom na prístupovú cestu informovať recepciu hotela.

Hotel ponúka aj 3 nabíjacie prípojky pre automobily Tesla s výkonom 22 kW. Všetky modely si u nás nabijete zdarma.

Hľadáme posily do nášho tímu

Posilnite náš tím, pracujte na jedinečnom mieste s možnosťou kariérneho rastu a zaujímavými benefitmi.

Horský hotel Sliezsky dom je najvyššie položený hotel na Slovensku s komplexnými službami. Snažíme sa hosťom vždy poskytnúť jedinečný zážitok z pobytu. Len spokojní a motivovaní zamestnanci dokážu napĺňať toto poslanie. Preto okrem iného ponúkame:

 • Neustály profesionálny rozvoj a účasť na školeniach
 • Nadštandardné finančné ohodnotenie s možnosťou zaujímavých bonusov
 • Možnosť kariérneho postupu – šikovných kolegov radi povýšime

Ak sú hory pre Vás srdcovou záležitosťou, hotelierstvo nie je pre Vás cudzí pojem a radi by ste sa stali súčasťou tímu v najvyššie položenom horskom hoteli na Slovensku s výhľadom na Gerlach, pošlite nám svoj štruktúrovaný životopis na adresu hotelmanager@sliezskydom.sk.

Aktuálne voľné pozície:

Práca na sezónu:

Životopisy posielajte na: hotelmanager@sliezskydom.sk.

 • Čašník v turistickej časti hotela
 • Čašník / brigádnik v hotelovej časti
 • Pomocný kuchár
 • Pomocná sila
 • Gril majster
 • Chyžné
 • Výpomoc na recepciu
 • Vodič

Všeobecné obchodné podmienky

Všeobecné obchodné podmienky

Ubytovací poriadok

Ubytovací poriadok